Café Norden: Norra rahvuspüha tähistamine

17. mail tähistame taas Norra rahvuspüha - konstitutsioonipäeva Lossi 3 fuajees algusega kell 9.00. Tutvustatakse Norra rahvuspüha kombeid, maitstakse traditsioonilisi jooke ja suupisteid. Tervituskõnega esinevad Põhjamaade Ministrite Nõukogu Tartu filiaali juhataja Madis Kanarbik ja Kuningliku Norra Saatkonna asjur Ole Øveraas, maitstakse traditsioonilisi jooke ja suupisteid. Tartu ülikooli norra keele õliõpilased pakuvad Raekoja platsil norrapäraseid vahvleid.

cafe_norden_logo

Norra rahvuspüha tähistamine on avasündmuseks kohvikutekohtumiste sarjale, mille käivitasid Põhjamaade Ministrite Nõukogu Tartu filiaal koos Tartu Ülikooli skandinavistika osakonna ja maailma keelte ja kultuuride kolledži õppejõududega ning Põhjamaade kultuurihuvilistega. Kohtumised leiavad aset ühise nimetaja Café Norden all erinevates Tartu kohvikutes ja muudes kohtumispaikades, kuhu kutsuda osalema Põhjamaade keeltest ja kultuurist huvitatud õppureid, linnarahvast ja teisi huvilisi, et kuulata loenguid Põhjala ajaloo ja kultuuri teemadel ning isekeskis vestelda Põhjala väärtuste ja traditsioonide teemadel.

Kõik Põhjamaade kultuurist ja keeltest huvitatud on Café Norden avasündmusele teretulnud!

Heidi Viktoria Toming

Näitus „Põhjamaade maastikud“

Hourglass

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?

Kadri Voorand

Uueks Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks saab muusik Kadri Voorand