Aasta õppejõud on Reet Alas, Kristel Ruutmets, Joel Starkopf ja Edith Viirlaid

Üliõpilaste tagasiside põhjal said Tartu Ülikooli 2018. aasta õppejõu auhinna

humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna maailma keelte ja kultuuride kolledži prantsuse keele õpetaja Reet Alas,

sotsiaalteaduste valdkonna inglise keele algõpetuse õpetaja Kristel Ruutmets,

meditsiiniteaduste valdkonna anestesioloogia ja intensiivravi professor Joel Starkopf ning

loodus- ja täppisteaduste valdkonna kolloid- ja keskkonnakeemia assistent Edith Viirlaid.

TÜ üliõpilaskonna esimehe Allan Aksiimi sõnul on Tartu Ülikool Eesti teaduse ja hariduse eestvedajana sammas, mille najal püsib Eesti ühiskonna areng. „Seega on vältimatu, et inimesed, kes omandavad hariduse Tartu Ülikoolis, teevad seda parimal viisil, et saada teadmised, mida on neil vaja riigi valitsemiseks, ühiskonna juhtimiseks ja maailma muutmiseks. Seepärast on tarvilik tõsta esile õppejõude, kelle oskused on üle keskmise, et väärilist vaimuvara meie noorsoole ja tulevastele arengu eestvedajatele edasi anda,“ ütles ta.

Aasta õppejõud said mälestuseks erikujundusega hõbedast rinnamärgi, mille autor on ehtekunstnik Katrin Veegen. Auhinnamärgile lisandub rahaline preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Aumärgid laual

Foto: Andres Tennus

Tunnustati ka iga valdkonna parimaid programmijuhte.

Aasta programmijuhid sotsiaalteaduste valdkonnas:

• Helen Poltimäe, majandusteaduskonna ettevõttemajanduse bakalaureuseõppekava programmijuht;
  • Gerda Mihhailova, Pärnu kolledži teenuste disaini ja juhtimise magistriõppekava programmijuht.

Aasta programmijuht humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas:

• Marge Konsa, ajaloo bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppekavade programmijuht.

Aasta programmijuht loodus- ja täppisteaduste valdkonnas:

• Heiki Kasemägi arvutitehnika bakalaureuseõppekava ning arvutitehnika ja robootika magistriõppekava programmijuht.

Aasta programmijuht meditsiiniteaduste valdkonnas:

• Daisy Volmer, proviisori bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekava programmijuht.

Auhinnad anti üle tänuüritusel rahvusülikooli aastapäeva ballil 1. detsembril Vanemuise kontserdimajas.

Lisainfo: Allan Aksiim, Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees, allan.aksiim@ut.ee, 5843 7043

Inglise keele olümpiaadi lõppvooru võistlejad

Inglise keele olümpiaadi võistlejad uurisid lahendusi tänaste probleemide lahendamiseks

Illustreeriv pilt raamatust.