/Unsplash

5. novembri seminaril saavad kokku eesti ja läti keele tõlkijad

5. novembril toimub Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis eesti ja läti tõlkijate seminar, kuhu on oodata 30 osalejat Eestist ja Lätist. Nende seas on nii ilukirjanduse kui ka tarbetekstide tõlkijaid, kes tõlgivad läti-eesti ja eesti-läti suunal.

Seminari eesmärk on anda eesti ja läti tõlkijatele võimalus üksteisega tuttavaks saada, arutleda aktuaalsemate tõlkeprobleemide üle, jagada kogemusi ja saada uusi kontakte.

Seminar algab kell 10.00 ning päeva esimeses pooles on tulemas kaks ettekannet. Läti Ülikooli läti lingvistika professor Andra Kalnača räägib läti keele eripäradest ning Tartu Ülikooli vene keele ja tõlkeõpetuse lektor Sirje Kupp-Sazonov vene keelest eesti keelde tõlkimise väljakutsetest. Pärastlõunal jätkub arutelu töörühmades, kus saab tutvuda teiste sama valdkonna tõlkijatega ning arutleda tõlkimise ja keelte üle.

Seminari järel, kell 17.15 algab „Suudlevate tudengite“ purskkaevu juurest lätikeelne linnatuur „Lätlaste jälgedes“, mida juhatab Tartu läti giid Ilze Salnāja-Värv. Kell 19.00 on kõik huvilised oodatud baari Naiiv (Vabaduse pst 5), kus esinevad läti indie-bänd Sigma ja eesti muusik Jalmar Vabarna.

Seminar toimub läti ja eesti keeles. Seminari avamist, ettekandeid ja kokkuvõtet on kõigil huvilistel võimalik jälgida Zoomi vahendusel.

Lisateave: Ilze Tālberga, Tartu Ülikooli läti ja eesti keele lektor, ilze.talberga@ut.ee

Seminari korraldavad Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž ning Tartu Läti Selts. Seminari rahastab Tartu Linnavalitsus.

Eesti ja läti tõlkijate seminari kava 5.11.2022
Rahvusvaheline Ulmeuuringute Ühingu suur aastakonverents 07.-11.05.2024