Autor:
Johan Paul Hion

Jaanuaris toimub esimene välisvilistlaste loengusari

Jaanuaris toimuvatel veebikohtumistel vestlevad võõrkeelsete bakalaureuse- ja magistriõppekavade vilistlased oma kogemustest Tartu Ülikoolis ja annavad valitud teemal loengu.

Tartu Ülikooli võõrkeelsete õppekavade vilistlasi on maailmas tuhandeid. Paljud neist on pärast lõpetamist jäänud ka Eestisse. Loengusarja käigus kuulevad tulevased üliõpilased meie välisvilistlaste kogemustest Tartu Ülikoolis ja saavad vilistlase valitud teema kohta rohkem teada. Mõnda võõrkeelset õppekava tutvustab vilistlase asemel programmijuht või teise õppekava lõpetanu.

Veebikohtumised on inglise keeles. Õppekava „Vene keele õpetamine võõrkeelena“ tutvustav kohtumine toimub vene keeles.

Vajalik on registreerimine. Selleks tuleb ajakavas valida soovitud veebiseminari link ja täita tutvustuse all olev veebivorm.

Kõik kellaajad on Eesti aja järgi (GMT+2).

10 January 2023

11 January 2023

12 January 2023

16 January 2023

17 January 2023

18 January 2023

19 January 2023

Alates jaanuarist saab kandideerida võõrkeelsetele õppekavadele. Vastuvõtt eestikeelsete õppekavade alusel õppimiseks algab 1. veebruaril.

Keeltekolledž

Maailma keelte ja kultuuride instituudis alustas õpinguid üle 200 üliõpilase

Sisseastumine doktoriõppesse

Doktoriõpe on kõrghariduse kõrgeima astme õpe, mille eesmärk on iseseisvaks teadus-, arendus- või kutsealaseks loometööks vajalike teadmiste ja oskuste omandamine.

Sisseastumine magistriõppesse

 Maailma keelte ja kultuuride instituudis on kolm magistriastme õppekava: Euroopa keeled ja kultuurid, võõrkeeleõpetaja, tõlkeõpetus.