Pixabay

Germanistika osakonnas tähistatakse Saksa Kevadet

Germanistika osakonnas toimub Saksa Kevade puhul mitmeid üritusi alates kohvihommikust kuni konverentsideni.

5. aprillil leiab aset saksa keele olümpiaadi lõppvoor, kus gümnasistid esitlevad eelvooru tarbeks loetud saksakeelseid noorsooromaane. Ühtlasi valitakse välja õpilane, kes esindab Eestit rahvusvahelisel saksa keele olümpiaadil.

11. aprillil kell 18.15 näidatakse komöödiafilmi „Die Goldfische“. Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega, filmiõhtu toimub Lossi 3-117.

13. aprillil toimub Tartu Ülikooli ja Potsdami Ülikooli germanistika osakondade koostööprojekti GIP „Jagatud kultuuripärand Saksamaal ja Baltikumis“ toel saksa filosoofi Immanuel Kanti 300. sünniaastapäeva tähistamiseks Filosoofipäev

15. aprillil kell 10.00 ootavad germanistika osakonna töötajad kohvihommikule. Pakutakse kohvi ja kooki ning saab tutvuda osakonna töötajate ja tegemistega. Üritus toimub Lossi 3-313 ja osaleda saab ka saksa keelt oskamata.

18. aprillil toimub Rapla gümnaasiumis baltisaksa päev, kus professor Reet Bender peab antud teemal loengu ning tutvustab saksa keele ja kirjanduse õppekava.

22. aprillil kell 17.30 räägib Reet Bender võõrkeeleõppe ideoloogilisest küljest stalinismiaegses Tartu Riiklikus Ülikoolis, misjärel peab Leipzigi Ülikooli professor Claus Altmeyeri külalisloengu „Das Grundgesetz – ein Exportschlager? Zur Vermittlung von Grundrechten und demokratischen Werten im Kontext von Deutsch als Fremd- und Zweitsprache“. Loengud on saksa keeles ingliskeelse sünkroontõlkega ja neid saab kuulata kohapeal (Lossi 3-207) või Zoomi vahendusel. Osalemiseks palume eelnevalt registreerida.

24. aprillil kell 14.00 viib Austria kirjanik Karin Peschka läbi töötoa „Österreichisches Deutsch im Vergleich zum deutschen Deutsch“, kus tuleb juttu Austria ja Saksamaa saksa keele erinevustest. Töötuba on saksa keeles ja toimub Lossi 3-328.

26. aprillil kell 9.00 algab DBJW-Pop-Up Kongress, mille eesmärk on populariseerida saksa keelt ja kultuuri. Kongressi kavas on kõigile midagi – keeletunnid, kirjanduslik lõbus töötuba ja saksa köögi hõrgutiste degusteerimine. Muuhulgas saab koos Manfred von Boetticheriga harjutada gooti kirja lugemist. Üritusel segunevad akadeemiline ja ärimaailm, näitamaks, et saksa keele õppimine annab häid tulevikuvõimalusi. Üritus on saksa keeles ja kavaga saab tutvuda siin.

2. kuni 5. maini leiab aset konverents „Archives of Autonomy: Immanuel Kant in the Baltic Region“. Ürituse kultuuriprogrammina loevad üliõpilased 3. mail saksa keele nooremlektori Hella Liira juhendamisel katkendeid Madis Kõivu „Filosoofipäeva“ saksakeelsest tõlkest.

Iga-aastase Saksa Kevade eesmärk on tutvustada Saksamaad kogu selle mitmekesisuses. 2024. aastal on üritustesarja partner Brandenburgi liidumaa. Kogu programmiga saab tutvuda Saksa Kevade kodulehel.

Rootsi keele tudengid Soomes

Rootsi keele kursuse tudengid käisid Soomes õppereisil

10.-12. maini toimub rahvusvaheline noorte filoloogide konverents

1960. aastate algusest korraldatakse Tartu Ülikooli slavistika osakonnas üliõpilaskonverentse. Teadusfoorumile panid aluse prof. Juri Lotman ja prof. Zara Mints ning järgnenud aastakümnete jooksul muutusid konverentsid unikaalseks teaduskooliks, kus formeerusid mitu põlvkonda maailmakuulsaid slaviste.
Prima Vista 2024

Kuus üritust, mida Prima Vistal külastada