Autor:
Pixabay

Kümnes rahvusvaheline Kanada uuringute Tartu konverents “Ellujäämine”

8.-9. oktoobrini 2022 Tartu Ülikoolis toimuval rahvusvahelisel Kanada uuringute Tartu konverentsil uuritakse ellujäämist humanitaar- ja ühiskonnateaduste vaatevinklist, keskendudes inimestele, aga ka kõigele muule elavale.

Konverentsi teema on "Ellujäämine" ja see viitab 1972. aastal ilmunud Margaret Atwoodi teedrajavale kirjanduskriitilisele teosele, olles samas aktuaalne teema ka tänapäeval. Konverentsi peakõneleja on Kanada kirjanik ja ajakirjanik Michel Jean, kes keskendub Kanada põlisrahvastele. Konverentsil avatakse ka Kristen Dobbini ja Toomas Volkmanni kaksiknäitus “Elukaare kaks otsa,” mis keskendub noortele ja eakatele Kanada eestlastele. Konverents toimub Lossi 3 fuajee konverentsialal, näitus jääb trepigaleriis avatuks 19. oktoobrini. 

Konverentsil osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 6. oktoobriks kell 12.00. Registreeruge ja tutvuge kavaga konverentsi ingliskeelsel kodulehel

 

 

Loengukursus „juudiküsimusest“ Vene impreeriumis

Tuscia Ülikooli (Viterbo, Itaalia) professor Alessandro Cifariello peab lühikese venekeelse loengukursuse juudiküsimuse ajaloost Venemaal.

Tšehhi ülikooli professori külalisloengud vanavene-teemadel

Palacký Ülikooli (Oloumuc, Tšehhi) prof Jitka Komendová peab aprillis maailma keelte ja kultuuride instituudis neli vanavene-teemalist külalisloengut.

Külalisloeng venekeelsest teatrist 2023. aastal

Etenduskunstide uurija prof Natalia Skorokhod peab 15. aprillil kell 16.15 külalisloengu teemal „2023. aasta venekeelse teatri peeglis: aktuaalsed vormelid, teemad, tegelased, ideed ning emotsioonid“.