Autor:
Pixabay

Kümnes rahvusvaheline Kanada uuringute Tartu konverents “Ellujäämine”

8.-9. oktoobrini 2022 Tartu Ülikoolis toimuval rahvusvahelisel Kanada uuringute Tartu konverentsil uuritakse ellujäämist humanitaar- ja ühiskonnateaduste vaatevinklist, keskendudes inimestele, aga ka kõigele muule elavale.

Konverentsi teema on "Ellujäämine" ja see viitab 1972. aastal ilmunud Margaret Atwoodi teedrajavale kirjanduskriitilisele teosele, olles samas aktuaalne teema ka tänapäeval. Konverentsi peakõneleja on Kanada kirjanik ja ajakirjanik Michel Jean, kes keskendub Kanada põlisrahvastele. Konverentsil avatakse ka Kristen Dobbini ja Toomas Volkmanni kaksiknäitus “Elukaare kaks otsa,” mis keskendub noortele ja eakatele Kanada eestlastele. Konverents toimub Lossi 3 fuajee konverentsialal, näitus jääb trepigaleriis avatuks 19. oktoobrini. 

Konverentsil osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 6. oktoobriks kell 12.00. Registreeruge ja tutvuge kavaga konverentsi ingliskeelsel kodulehel

 

 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!

Tõlkeõpetuse õppekava säilitas liikmesuse Euroopa kirjaliku tõlke magistriõppe võrgustikus

24. oktoobril 2024 anti Brüsselis Euroopa Komisjoni kirjaliku tõlke peadirektoraadis Tartu Ülikooli tõlkeõpetuse õppekavale pidulikult üle sertifikaat, mis kinnitab õppekava liikmesust Euroopa kirjaliku tõlke magistriõppe võrgustikus perioodil 2024-2029.
Klassikalised filoloogid tõlkijate aastaraamatus

Jaan Kaplinski ja Marie Under klassikaliste filoloogide pilgu läbi

Äsja ilmunud artiklis vaadeldakse autori ja tõlkija suhet

Hispaania kirjanduse ja tõlketeaduse lektor Klaarika Kaldjärve värske artikkel „Affect in Literary Translations: What is at Stake for the Author and the Translator“ heidab valgust kirjandusmaailma toimimisprotsessidele ja sisemistele suhetele.