Foto:
Pixabay

Kümnes rahvusvaheline Kanada uuringute Tartu konverents “Ellujäämine”

8.-9. oktoobrini 2022 Tartu Ülikoolis toimuval rahvusvahelisel Kanada uuringute Tartu konverentsil uuritakse ellujäämist humanitaar- ja ühiskonnateaduste vaatevinklist, keskendudes inimestele, aga ka kõigele muule elavale.

Konverentsi teema on "Ellujäämine" ja see viitab 1972. aastal ilmunud Margaret Atwoodi teedrajavale kirjanduskriitilisele teosele, olles samas aktuaalne teema ka tänapäeval. Konverentsi peakõneleja on Kanada kirjanik ja ajakirjanik Michel Jean, kes keskendub Kanada põlisrahvastele. Konverentsil avatakse ka Kristen Dobbini ja Toomas Volkmanni kaksiknäitus “Elukaare kaks otsa,” mis keskendub noortele ja eakatele Kanada eestlastele. Konverents toimub Lossi 3 fuajee konverentsialal, näitus jääb trepigaleriis avatuks 19. oktoobrini. 

Konverentsil osalemiseks palume ennast registreerida hiljemalt 6. oktoobriks kell 12.00. Registreeruge ja tutvuge kavaga konverentsi ingliskeelsel kodulehel

 

 

#teadus

Ekaterina Iaschuk kaitseb doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии“

19. detsembril kell 14.15 kaitseb Ekaterina Iaschuk doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии".
#rahvusvaheline #teadus #ühiskonnale
Naine kirikus

Aruteluring: kas religioon soosib või takistab soolist vägivalda?

#rahvusvaheline
Ilze Talberga läti ja eesti tõlkijate seminaril

Millest tunnevad puudust eesti ja läti tõlkijad?