Gustav Adolfi päeval räägitakse Skandinaavia väärtustest

6. novembril tähistatakse skandinavistika osakonna eestvedamisel Gustav Adolfi päeva. Päeva esimeses pooles toimuvad teadusettekanded, neile järgneb kultuuriosa.

Kell 10 algava sümpoosioni fookuses on tüüpilised Skandinaavia väärtused ja nende roll Eestis. Arutletakse nende tähenduse, tausta ja esindatuse üle tänapäeva Skandinaavia ühiskonnas. Räägitakse ka, kuidas mõjutab Rootsi ja Eesti erinev ajalugu 20. sajandil eestlaste suhtumist skandinaavialikesse väärtustesse. Arutelu kaudu soovitakse suurendada Eesti ja Rootsi vahelist mõistmist ja koostööd. Esinejate seas on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse Välispoliitika programmi juht Kristi Raik, Helsingi Ülikooli professor Hannu Salmi, Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Maie Kitsing ja Åbo Akademi sotsioloogiaprofessor Mikko Lagerspetz.

Kell 16 algavas kultuuriosas tuleb juttu kahest 17. sajandi keskel elanud Rootsi lüürikust, Lars Wivalliusest ja Samuel Columbusest. Skandinavistika professor Daniel Sävborg tutvustab neid kui poeete ja isiksusi – näiteks Wivalliuse elu oli äärmiselt seiklusrohke. Skandinavistika üliõpilased loevad nende laulutekstide eestikeelseid tõlkeid ja seejärel esitab nende originaalmuusikaga laule sopran Hermine Aints. Toimub ka sama ajastu muusika kontsert. Pakutakse suupisteid ja veini.

Üritus on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

Skandinavistika osakond tähistab Rootsi kuningale ja Eesti rahvusülikooli rajajale Gustav Adolfile pühendatud päeva 2010. aastast.

Tutvu programmiga

Stadtschreiberin-Dorpat_Universitaet_c-DKF_Katrin-Groth_c-Kim-Lucia-Ruoff_1125x633.jpg

Sakslasest linnakirjutaja tutvustab end tartlastele

Heidi Viktoria Toming

Näitus „Põhjamaade maastikud“

European mink

Millised on kuuenda väljasuremislaine tahud?