Lõputööde virtuaalse kaitsmise korraldus ja reeglid

• Lõputööde kaitsmised toimuvad Big Blue Buttoni (BBB) keskkonnas. BBB kasutamise juhised leiab siit. Kaitsmisele sisenemise link avalikustatakse Moodle’is ja osakonna kodulehel.
  • Virtuaalse kaitsmise korral hoolitseb üliõpilane ise kaitsmiseks vajalike tehniliste vahendite (internetiühendusega arvuti, kaamera, mikrofon, kõrvaklapid või kõlarid) olemasolu eest. Kui see ei ole võimalik, pöördub üliõpilane hiljemalt kaitsmisele eelneval päeval oma õppekorraldusspetsialisti poole, kes leiab sobiva lahenduse ülikooli ruumides.
  • Tehnilist nõu ja tuge saab arvutiabist (737 5500, arvutiabi@ut.ee) või õppedisaineritelt (eope@ut.ee).

Reeglid võrgukeskkonnas lõputöö kaitsmise korral
  • Võrgukeskkonnas toimub kaitsmine videona voogedastuse vormis ja see on võrdväärne auditooriumis toimuva kaitsmisega.
  • Võrgukeskkonnas kaitsmisele kohalduvad kõik lõputööde kaitsmise korras kehtestatud reeglid.
  • Avatud kaitsmise puhul on sarnaselt auditoorse kaitsmisega kõigil soovijatel võimalik kaitsmisprotsessi jälgida, olles võrgukeskkonnas külalise staatuses.
  • Küsimuste esitamise korra kehtestab kaitsmiskomisjoni esimees.
  • Kaitsmiskomisjonil on vajadusel õigus: a) paluda kaitsja isiku tuvastamist; b) katkestada kaitsmise protsess tehniliste tõrgete korral.
  • Kaitsmisi ei salvestata ning kõrvaline salvestamine ei ole lubatud.
Juhised kaitsmisel osalejatele
  • Kaitsja ja kaitsmiskomisjoni liikmed osalevad kaitsmisel videoga kas terve koosoleku vältel või vähemalt siis, kui on nende kord sõna võtta. Palun hoida mikrofon kaitsmiste jooksul vaigistatud olekus ning lülitada sisse vaid siis, kui on Teie kord rääkida.
  • Külalised osalevad ees- ja perekonnanimega ning vaigistatud mikrofoniga. Mikrofoni ja kaamera lülitada sisse vaid siis, kui kaitsmiskomisjoni esimees annab võimaluse küsimusi esitada.
  • Kaitsja postitab pdf-formaadis esitluse slaidid kaitsmispäeva eelõhtul Moodle’isse.
  • Kaitsmise tulemused saab teada pärast kaitsmisi ÕISist. Soovi korral saab tagasisidet juhendajalt või kaitsmiskomisjoni esimehelt.
Students talking in front of the University of Tartu main building

Tõlkeõpetuse magistriõppe infotund toimub 7. mail

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund

Võõrkeeleõpetaja magistriõppe infotund toimub 13. mail

Loengukursus „juudiküsimusest“ Vene impreeriumis

Tuscia Ülikooli (Viterbo, Itaalia) professor Alessandro Cifariello peab lühikese venekeelse loengukursuse juudiküsimuse ajaloost Venemaal.