Prima Vista! 7.-10. mai 2014

7. mail kell 17 esineb Tartu Linnaraamatukogu saalis ukraina juurtega saksakeelse kirjanduse uus särav täht Katja Petrowskaja, kes võitis 2013. aastal katkendiga debüütromaanist „Võib-olla Esther“ (Suhrkamp, 2014) saksakeelse kirjanduse ühe mainekama, Ingeborg-Bachmanni-auhinna. Katja Petrowskaja sündis 1970. aastal Kiievis, õppis aastatel 1987-1992 Tartu Ülikoolis Juri Lotmani juures kirjandust ja kaitses Moskvas doktorikraadi. 1999. aastal siirdus ta koos abikaasaga Berliini, kus teeb ajakirjanikuna kaastööd vene ja saksa meediaväljaannetele. Vaata ka intervjuud temaga venekeelses Aktuaalses Kaameras.

Sel aastal võlub kirjandusfestival Prima Vista külalisi oma lummava häälega üks Venemaa säravamaid barde Veronika Dolina, kes esineb Prima Vista festivali avamise päeval, 7. mail kl 19.00 Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis. Dolina visiit saab võimalikuks tänu Prima Vista koostööle Tartu kultuurifestivaliga “Lehesaju muusika".

Tartu kirjandusfestivali Prima Vista külastab ka hinnatud vene filosoofilis-irooniline kirjanik Mihhail Veller. Veller esineb 8. mail Tartu Ülikoolis loenguga "Inimkonna mõte ja funktsioon universumi evolutsioonis" („Смысл и функция человечества в эволюции Вселенной“), kus tema vestluspartneriks on kirjanik Hannes Varblane. Loeng toimub koostöös Tartu Ülikooli Filosoofiateaduskonnaga.

9. mail kell 16.30 toimub TÜ Raamatukogu konverentsisaalis kohtumine saksa kirjaniku Klaus-Peter Wolfiga ja esitletakse krimiromaani ”Ida-Friisi veri” eestikeelset tõlget. Klaus-Peter Wolfi laste- ja noorteraamatud on laia vastukaja leidnud, samtui tema kirjutatud kriminaalromaanid-bestsellerid. Koos Wolfiga tuleb festivalile tema abikaasa, tuntud lastelaulude kirjutaja ja saatejuht Bettina Göschl. Laulab Bettina Göschl, kirjanikuga vestlevad Reet Liimets ja tõlkija Piret Pääsuke. Vestlus on saksa keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Koostöös Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Goethe Instituudiga.

Prima Vista avaüritus TÜ raamatukogus: