PTI suvekool 2014

Prantsuse Teaduslik Instituut korraldab suvekooli 25.-29. juulini Lõuna-Eestis, Rohtlätte turismitalus. Sel aastal on tähelepanu keskmes tõlkimine ning oodatud kõik prantsuse keele ja kultuuri huvilised.

Kavas on:

  • tutvustada prantsuse keelt nendele, kes sellega üldse varem kokku puutunud ei ole
  • teha keerukamaid harjutusi nendega, kes seda juba pikka aega uurinud on
  • pidada ettekandeid
  • vaadata filme
  • harjutada eneseväljendust.

Suvekoolis toimuvad nii töötoad (kus vastavalt soovile ja tasemele on rohkem või vähem võimalus tegeleda keeleküsimustega), kui ka ühised arutelud (neist mitmed ka eesti keeles, seega ei maksa päris algajatel suvekooli karta). Tõlketeema ei too endaga kaasa mitte suurt ja vaevarikast peamurdmist, vaid ennekõike loomingulisi harjutusi, mida saab teha vabas õhus ja kus esikohal mängulisus, aga pakkumisel on ka mõned vürtsikamad palad väljavalitutele.

Suvekooli osavõtu tasu on 60 eurot, Tartu ülikooli üliõpilastele 40 eurot, mille sees on transport, igati maitsev söök ja ööbimine soovi korral tubastes tingimustes või telgis, korralikud pesemistingimused ning loomulikult õppematerjalid. Suvekoolist ei puudu iseenesestmõistetavalt prantsuse keelt emakeelena rääkivad õppejõud.

Registreerumiseks kirjutada Kristel Petermannile (kristel.petermann@gmail.com), lisainfot saab ka Tanel Lepsoo käest (tanel.lepsoo@ut.ee).

Loeng islandi keelest

Loeng islandi keelest

Germanistika üliõpilased Berliinis

Germanistika üliõpilased käisid Potsdamis ja Berliinis õppereisil

Calculation of admissions scores

Praktika