Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

4.–5. oktoobrini 2024 toimub Leedus Vilniuse Ülikoolis rahvusvaheline üliõpilaskonverents „Bridges in the Baltics“, kuhu on oodatud kõikide Balti riikide, sealhulgas Tartu Ülikooli bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilased ning doktorandid.
22.04.2024

Registreeru sügissemestri keele- ja kultuurikursustele

1. septembrini saab registreeruda üleülikoolilistele keele- ja kultuurikursustele, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka huvilised väljastpoolt ülikooli.
15.05.2024
Stadtschreiberin-Dorpat_Universitaet_c-DKF_Katrin-Groth_c-Kim-Lucia-Ruoff_1125x633.jpg

Sakslasest linnakirjutaja tutvustab end tartlastele

Näitus „Teadmata”

Keskkonnakunstinäitus „Teadmata“ juhib tähelepanu liikide väljasuremisele

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Doktorandid humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna talvekoolis 2024

Algab kandideerimine vastloodud humanitaarteaduste erialadidaktika doktoriõppe kohale

Maailma keelte ja kultuuride instituut

Meie põhiülesanne on oskuslike võõrkeelte tundjate ja kultuurivahendajate koolitamine bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes. Samuti pakume laia valikut keelekursusi, kuhu on oodatud nii üliõpilased kui ka kõik teised huvilised. Meie teadlaste peamised uurimissuunad on Euroopa kirjandus- ja kultuuritraditsioon, nüüdiskeeled ja -kirjandused, tõlketeadus, keeleteadus ning võõrkeelte õppimine ja õpetamine. Tänu koostööle saatkondade ja erinevate kultuurikeskustega on meil arvukalt välisõppejõude ja erinevaid koostööprojekte.

Loe instituudi kohta lähemalt

Keelekursused ja -testid

Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride instituut pakub erinevaid keelekursusi nii algajatele, kesktasemele kui ka edasijõudnutele. Lisaks korraldame inglise ja saksa keele teste.

Loe lähemalt