Pixabay

Vanapõhja saagad räägivad Eestist kui hiidude ja koletiste kodust

Augusti esimeses pooles koondusid nimekad viikingiaega uurivad teadlased Helsingis ja Tallinnas toimunud saagakonverentsile „Sagas and the Circum-Baltic Arena“ („Läänemere-äärsed saagad), et arutleda vanapõhja saagades kirjutatu üle Läänemere-äärsete piirkondade perspektiivist.

Tartu Ülikooli skandinavistika professor Daniel Sävborgi sõnul oli Eesti viikingite maailmakaardil kindlasti olemas ja seetõttu mainitakse piirkonda ka mitmes vanapõhja saagas. Kuigi siinne kultuur ja kombestik võisid osaliselt sarnaneda toonases Skandinaavias levinule, oli Eesti siiski piisavalt eksootiline paik, et kujutada seda hiidude ja koletiste koduna. Kuigi saagad annavad edasi pärimust, mitte ajaloolisi fakte, saab nendes leiduvast infost koos keeleteadlaste ja arheoloogide leidudega teha üsna tõenäolisi järeldusi viikingiaegse ühiskonna kohta.

Loe professor Sävborgi täispikka intervjuud ajakirjast Imeline Teadus

#kultuur #rahvusvaheline #teadus
17-SETO DOUBLE RUNNING STITCH EMBROIDERY-sigre_1.jpg

Tartus algav konverents vanausuliste keelest ja kultuurist viib Peipsimaa südamesse

28.09.2022
#rahvusvaheline #teadus

Rahvusvaheline konverents "Tangibility of Translation"

30. septembril, mis on ühtlasi rahvusvaheline tõlkepäev, korraldab Galway Ülikool konverentsi, kus osaleb ka kolm keeltekolledži õppejõudu.
26.09.2022
#teadus