Stipendium Zimin Foundation Tartu ülikoolis

2016. aasta suvel sõlmisid Zimin Foundation ja Tartu ülikool kolmeaastase lepingu Zimin Foundation stipendiumi asutamisest TÜ slavistika osakonna juures.

Zimin Foundation on Ziminide perekonna asutatud mittetulundusühing, mille eesmärk on toetada haridust ja teadust.  Ajaloolilises lõikes oli Ziminide perekonna filantroopiline tegevus fokuseeritud Venemaale ning toimis põhiliselt läbi Dmitri Zimini Fondi "Династия".  Zimin Foundation ei piirdu oma tegevusega Venemaal, vaid toetab projekte erinevates riikides ning jätkab ainult mõnel määral fondi "Династия" tegevust.

2015. aasta lõpul tegi Zimin Foundation TÜ slavistika osakonnale ettepaneku toetada selle haridus-teadusliku tegevuse jätkamist, millele varasemale vene kirjelduse õppetoolile on aluse pannud Juri Lotman ja Zara Mints, ning uute teadussuundade arendamist. Osakond võttis ettepaneku  tänuga vastu.

Fondi rahaline toetus on suunatud stipendiumi Zimin Foundation asutamisele. Stipendiumi makstakse eeskätt vene kirjanduse doktorantidele, aga ka teiste õppeastmete üliõpilastele (bakalaureused, magistrandid). Stipendium määratakse kas pikemaks ajaks (kogu õppeperioodi jooksul) või ühekordsete grantidena.

Finantstoetuse kollektiivne käsutaja on slavistika osakond. Kateedri koosolekul, mis toimus  2016. a. 21. juunil, nimetati esimeste stipendiumi saajate nimed: doktorant Artjom Šelja sai toetuse sõiduks Leipzigisse, kus toimub Humanitaarteaduste digitaalsete meetodite suvekool; doktorandid Andrei Solovjov ja Svetlana Zaitseva said ühekordsed grandid sõitudeks Tartusse sügissemestril. Esimene doktorandi stipendium on määratud äsja doktorantuuri astunud TÜ slavistika osakonna cum laude lõpetajale Karina Novaševskajale.

Osakond tänab suure au eest, mida on talle osutanud Zimin Foundation, ning loodab õigustada fondi usaldust.

Lisainfo: prof. Ljubov Kisseljova (ljubov.kisseljova@ut.ee)