Rootsi Kaubanduskoja ja Rootsi Suursaatkonna stipendiumi saajad on selgunud.

29. septembril kl 12 (Lossi 3-213) annavad Rootsi Kaubanduskoda Eestis ja Rootsi Suursaatkond Eestis üle oma ühise stipendiumi kahele tublile rootsi keele ja kirjanduse eriala üliõpilasele. 500 euro suuruse stipendiumi osalisteks said Mari-Liis Korkus ja Marite Sild.

Stipendiumi nõuetele – head akadeemilised tulemused ja tõestatud ühiskondlik aktiivsus, sh. õpitava eriala populariseerimine erinevate tegevuste (mh. ilukirjanduslik tõlge, õpetamine) või erialaga seonduva töökoha kaudu – vastasid kõik kandidaadid. Komisjoni kuulusid skandinavistika osakonna õppejõud, professor Daniel Sävborg, kolledži direktor Kersti Lepajõe, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eestis esindaja ja Rootsi aukonsul Tartus Madis Kanarbik, Rootsi Suursaatkonna kultuurisekretär Liina Kümnik ja Rootsi Kaubandus- ja Tööstuskoda Eestis ombudsman Kristiina Sikk.

Osakonna juhataja Kristina Mullamaa sõnul on väga rõõmustav, et järelkasvu erialal koostööpartnerite poolt motiveeritakse. Käimas on teisigi põnevaid projekte, näiteks lõppes äsja tööde esitamine tõlkevõistlusele "Eesti hääled Põhjala keeltes - Eesti 100, Põhjala koostöö 25", millega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning Eesti ja Põhjala koostöö 25. aastapäeva.

Rootsi keelt on Tartu Ülikoolis kõneldud juba Akademia Gustaviana aegadest. Eesti esimese iseseseisvuse perioodil õpetas Tartu Ülikoolis rootsi keelt professor Paul Ariste. 1960test on välja kasvanud põlvkond tuntud ilukirjandustõlkijaid, õppejõude, sõnaraamatute ja õpikute autoreid. Põhierialana saab ülikoolis skandinaavia keeli õppida alates aastast 1991. Möödunud aastal tähistas TÜ skandinavistika osakond 25. juubelit. Väljaantud on mitmeid teoseid sarjas Nordistica Tartuensia, aastate jooksul on korraldatud olulisi rahvusvahelisi teadusseminare, näitusi ja ühisüritusi, sealhulgas ka iga-aastast Gustav Adolfi päeva.