Noorte filoloogide konverents slavistika osakonnas

24.-27. aprillil korraldab Tartu Ülikooli slavistika osakond traditsioonilist rahvusvahelist noorte filoloogide konverentsi.

Avamine toimub 24. aprillil kell 11.00 Lossi 3-306, kus esitletakse möödunud aasta konverentsi põhjal koostatud kogumikku — Vene filoloogia 26. Lisaks toimub Moskva Riikliku Ülikooli professori Mihhail Makeevi avaloeng „Ajakiri „Sovremennik” 1848. aasta revolutsiooni keerises”.

Rahvusvaheline noorte filoloogide konverents toimub osakonnas alates 1963. aastast. Igal kevadel tulevad Tartusse kümned tudengid, magistrandid ja doktorandid paljudest Euroopa riikidest. Konverentsi temaatikat iseloomustavad mitmekülgsus, interdistsiplinaarsus ja laiahaardelisus. Antud teadusüritus on kohalike üliõpilaste jaoks hea võimalus tutvuda erinevate lääne ja ida teadussuundade ja -teooriatega.

2015. aastal võtavad konverentsist osa 90 noort teadlast kaheksast riigist: Eestist, Lätist, Soomest, Itaaliast, Lõuna-Koreast, Valgevenest, Poolast ja Venemaalt. Aastast aastasse on suurenenud konverentsist osavõtjate hulk ning seega kasvanud ka potentsiaalsete osavõtjate konkurss. Tänavu oli välisriikidest 125 soovijat, kellele lisandusid kohalikud tudengid slavistika ja semiootika osakondadest.

Konverentsi raames toimub kaks põhisektsiooni — kirjandusteaduslik ja keeleteaduslik. Esmakordselt viiakse tänavu läbi ka lisasektsioon, mis toimub esmaspäeval 27. aprillil ruumis Lossi 3-222 ning on täielikult pühendatud digitaalsetele humanitaarteadustele.

Laupäeval, 25. aprillil kell 18.00 toimub ruumis Lossi 3-306 Tartu Ülikooli slavistika osakonna magistrandi, Jevgenia Savina, filmi „Tartu — kultuuride ristmik” esilinastus.

Konverentsile on oodatud kõik huvilised. Kirjandusteadusliku suuna ettekanded toimuvad ruumis Lossi 3-306, keeleteadusliku suuna ettekanded toimuvad ruumis  Lossi 3-224. Esmaspäevased ettekanded toimuvad Lossi 3-222. Töö keelteks on vene ja inglise.

Konverentsi toetatakse Tartu Ülikooli õppeprorektori fondist.

Lisainfo:
Maria Borovikova, konverentsi peakorraldaja
maria.borovikova@ut.ee

Meediakajastused:
"В Тарту проходит международная конференция молодых филологов", 24. aprill 2015, ERR