Autor:
Tartu Ülikool

Inimesed üle maailma loevad ühiselt ette Vergiliuse eepost "Aeneis"

24. märtsil loetakse ülemaailmse Lyonis korraldatava kreeka-ladina festivali raames Vergiliuse eepost Aeneis". Klassikalise filoloogia osakonna eestvedamisel võetakse sel päeval ette Ants Orase Aeneise” eestikeelse tõlke non-stop lugemine algusest lõpuni. Vahele pikitakse katkendeid ladinakeelsest originaalist. Soovi korral võivad lugejad ka mõnes muus keeles tõlkekatkendeid ette kanda.

Lugemist alustatakse kell 8.00 hommikul Lossi 3 õppehoone fuajees. Paralleelselt toimub otseülekanne klassikalise filoloogia Facebooki lehel. Vajadusel saab liituda lugemisega ka veebi teel. Eepos loetakse otsast lõpuni järjest ette. Lugemine salvestatakse ja on hiljem järelkuulatav.

Ettelugemisega oodatakse liituma kõiki huvilisi. Endale sobiva aja palume valida esialgsest ajakavast.

Kui aga heksameeter natukene võõras tundub või mäluhämarusse vajunud on, siis nädal enne üritust toimub ka väike heksameetri lugemise töötuba, kus tehakse kiire ülevaade heksameetri rütmi põhimõtetest ja saab ka juba endale valitud tõlkekatkendit heksameetri-rütmi pilguga üle vaadata. Töötuba toimub 17. märtsil kell 1416 (Lossi 3406).

Kõikide küsimustega võib julgelt pöörduda Kadri Novikovi või Neeme Näripä poole.

#kultuur

Prantsuse filmiõhtu: "Pierrot le Fou"

31. märtsil kell 18.30 toimub Lossi 3 ruumis 328 prantsuse filoloogide korraldatud kinoõhtu koos vestlusringi ning suupistetega. 
#kultuur
Külalisloeng turbanitest

Külalisloeng türklastest ja turbanipoliitikast

#kultuur
18. sajandi Rootsi näitekirjandus ja selle Eesti juured

Rootsi 18. sajandi näitekirjandusel on Eestiga eriline seos