Gustav Adolfi päev / Academia Gustaviana 389

4. novembril tähistab Tartu Ülikool Gustav Adolfi päeva, et meenutada 389 aasta möödumist ülikooli asutamisest.
Sel puhul asetatakse lilled mälestusmärkide juurde, esitletakse raamatut, toimub tasuta kontsert ning filmi esilinastus.

Kell 15.20 Lillede asetamine Johan Skytte monumendi ja Gustav II Adolfi mälestusmärgi juurde

Kell 16.00 Raamatu „JOHAN SKYTTE. Suurvõimu arhitekt“ esitlus ülikooli kunstimuuseumis (originaal: „Johan Skytte: Stormaktstidens lärare“, autor David Lindén; rootsi keelest tõlkinud Ivar Rüütli)

Kell 17.30 Kontsert „Muusika viivuks“ ülikooli aulas, esineb vanamuusikaansambel Hortus Musicus. Tasuta

Kell 19.00 Filmi „Jookse, Uje, jookse!“ Eesti esilinastus Elektriteatris („Spring, Uje, spring“, režissöör Henrik Schyffert, 2020, Rootsi). Film linastub Põhjamaade filmisügise raames, millega tähistatakse Tartu Ülikooli skandinavistika osakonna 30. ja rootsi keele keskuse 10. sünnipäeva. Film on tasuta, kuid etteregistreerimisega Elektriteatri kodulehel.

Kõik huvilised on oodatud!

Kontrollime üritusel osalejate nakkusohutust. Palume siseruumides toimuvatele üritustele kaasa võtta tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise või Covid-19 läbipõdemise kohta.

Lisainfo: Kady Sõstar (kady.sostar@ut.ee)

#ülikoolist
eesti ja hispaania kaart kõrvuti

Hispanistika 30