TÜ õpirände keskus

390-aastane alma mater ja 220-aastane raamatukogu. Kuidas siis nii?

Tartu ülikooli raamatukogu on helge koht lõputute raamaturiiulite ja lugemissaalidega.

See betoonhiiglane Vanemuise mäel on enamiku üliõpilaste teine kodu, mille eluiga algas Ülikooli tänaval von Bocki majas ja edasi Toomemäel, ehkki vormilt oli raamatukogu toona küllap teistsugune, vähem kodune, kirjutab Tartu Postimees.

Aga kuidas on siis nii, et ülikooli raamatukogu pidas läinud kuul 220. aastapäeva, kuid Tartu ülikool asutati 1632. aastal – kindlasti pidi sel olema ju oma raamatukogu? Klassikalise filoloogia professor ja raamatukogu projektijuht Janika Päll aitas seda vastuolu selgitada.

Loe edasi Tartu Postimehest.

#kultuur

Läti jõulukroonide meisterdamine

10. detsembril kell 13.00 toimub Lossi 3-228 Läti jõulukroonide ehk Purzurs'ide meisterdamine.
#teadus

Ekaterina Iaschuk kaitseb doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии“

19. detsembril kell 14.15 kaitseb Ekaterina Iaschuk doktoritööd „Творчество М.Н. Загоскина в процессе формирования русской национальной идеологии".
#kultuur
Kalle Kasemaa