250 aastat Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja raamatukogu rajaja Karl Morgensterni sünnist

Täna, 28. augustil tähistab Tartu Ülikool oma esimese kõnekunsti, klassikalise filoloogia, esteetika, kirjanduse- ja kunstiajaloo professori, kunstimuuseumi ja raamatukogu esimese direktori Johann Karl Simon Morgensterni 250ndat sünnipäeva.

Pidulikud sündmused leiavad aset kell 11 Toomel, Morgensterni kunagise aia piiri tähistava Area Morgensterniana samba juures, kus tutvustatakse Morgensterni aia kirjeldust.

Kell 14.15 Raadi kalmistul asetatakse lilled tema hauale, kõnelevad Tartu linnapea, Ülikooli rektor, Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru, klassikalise filoloogia emeriitprofessor Anne Lill, katkendeid Morgensterni inauguratsioonikõnest loeb Janika Päll.

Õhtul kell 18.15 peab Vabaakadeemias klassikalise filoloogia doktor, Jaanika Anderson ülikooli kunstimuuseumist  loengu "Karl Morgenstern - täht Tartu taevas".

Morgensterni üritused jätkuvad septembris näitusega Tartu ülikooli raamatukogus.

Loe ka: